Pakowanie kartonów do przeprowadzki. Jak zrobić to dobrze?

Planujesz przeprowadzkę do nowego mieszkania lub biura, ale nie masz pojęcia, do czego spakować rzeczy? Zastanawiasz się skąd wziąć mocne kartony do przeprowadzki? Potrzebujesz pudeł o nietypowych wymiarach? Naprzeciw Twoim potrzebom wychodzi sklep ekstrakartony.pl, posiadający w ofercie kartonowe pudła do pakowania.

Krótki poradnik pakowanie - przeprowadzka i porady

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć pakowanie kartonów i pudeł podczas przeprowadzki, kiedy dookoła piętrzą się rzeczy zbierane przez całe życie, to dobrze trafiłeś. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak właściwie spakować ubrania i książki, a także inne elementy wyposażenia domu.

Pakowanie rozpocznij od zakupu dobrej jakości kartonów – pozwoli Ci to oszczędzić wiele nerwów, jeśli słabe albo stare pudło rozpadłoby się, a wszystkie Twoje rzeczy rozsypały po ulicy i zepsuły. U nas znajdziesz dobrej jakości kartony do przeprowadzki, które spowodują, że cały proces uda się załatwić szybko i przyjemnie. Zawsze lepiej także miej przygotowanych kilka kartonów na zapas – lepiej nie upychaj rzeczy na siłę. Jeśli wkładasz rzeczy do kartonów, ale zostało Ci trochę luzu, to możesz go wypełnić folią bąbelkową lub innymi lekkimi rzeczami – ubraniami czy ręcznikami.

Przeprowadzkę i pakowanie ułatwi także przygotowanie zawczasu odpowiednich narzędzi i przedmiotów:
-mocnej taśmy,
-sznurka,
-folii bąbelkowej lub gazet,
-markera do opisywania zawartości pakowanych kartonów.
Do tego oczywiście niezbędne są już wcześniej wspomniane porządne kartony do przeprowadzki.

Przeprowadzka z głową - od czego zacząć pakowanie?

Samo pakowanie w kartony trzeba dobrze przemyśleć – zacznij od spakowania ubrań i rzeczy, które rzadko używasz. Sukcesywnie pakuj do kartonów rzeczy tematycznie z kolejnych pomieszczeń. W internecie znajdziesz porady jak się przeprowadzać i pakować. Zebraliśmy dla Ciebie garść pożytecznych tricków.

Jak skutecznie pakować książki do przeprowadzki?

Nigdy nie pakuj wszystkich książek do jednego, dużego kartonu. Unikniesz powstania jednej bardzo dużej i ciężkiej paczki, która mogłaby się zepsuć w trakcie transportu i przenoszenia. Dlatego lepiej podzielić pakowane książki do kilku mniejszych kartonów. Poza tym pamiętaj, że wykonane są z papieru, który łatwo podrzeć i zagnieść, a chcemy przecież aby nasza biblioteczka była schludna i estetyczna.


Przeprowadzka – jak pakować ubrania

Pakowanie ubrań przy przeprowadzce zacznij od pakowania ubrań, których nie nosisz często lub są na inną porę roku. Staraj się zwracać uwagę przy pakowaniu kartonów, żeby rzeczy były ułożone w miarę tematycznie np. w jednym pudle bielizna, w kolejnym kartonie kurtki, a jeszcze w kolejnym T-shirty. To ułatwi Ci z kolei rozpakowywanie. Osobny karton przygotuj na buty, tak żeby nie pobrudziły ubrań. Kosmetyki spakuj oddzielnie, żeby w razie pęknięcia butelki lub opakowania nie pobrudziły innych rzeczy.

O czym jeszcze pamiętać przy pakowaniu kartonów?

Kolejną ważną radą przy przeprowadzce jest wyraźne opisywanie pudeł. To pomoże Ci w znalezieniu konkretnych rzeczy po wprowadzeniu się do nowego mieszkania. Możesz też zaznaczyć, w których kartonach znajdują się rzeczy delikatne i podatne na złamania. W internecie znajdziesz nawet specjalne naklejki do umieszczania na spakowanych kartonach.
Pakując do kartonów szkło albo inne delikatne przedmioty - dobrze je zabezpiecz przed zniszczeniem. Możesz do tego użyć np. starych gazet albo ubrań. Dobrej jakości kartony do przeprowadzki pomogą Ci również uchronić rzeczy przed zniszczeniem.

Porządek zachowany w trakcie pakowania to klucz do sukcesu

Dobre zaplanowanie przeprowadzki i przemyślane spakowanie kartonów zaoszczędzą Ci bardzo dużo pracy na etapie rozpakowywania. Właśnie dlatego dobrze jest przemyśleć ten proces wcześniej.
Gdy już mądrze spakujesz rzeczy do kartonów, opiszesz je, a następnie przewieziesz do nowego lokum w kolejności rozpakowywania, jesteś na dobrej drodze do zakończenia przeprowadzki sukcesem.