Przewożenie mienia nie należy do najłatwiejszych zadań. Przede wszystkim coś może się zniszczyć podczas transportu. Chodzi między innymi o drogi sprzęt elektroniczny, a także szkło. W bliskiej przyszłości czeka Cię transport kuchni? W takim razie powinieneś wiedzieć co nieco o tym, jak idealnie zabezpieczyć przewożone rzeczy. Nie ma w tym nic trudnego!

Szklane przedmioty są niesamowicie delikatne, a transport naraża je na zniszczenie. Podczas jazdy cały pojazd silnie wibruje, a w przypadku ewentualnego najechania na dziurę w jezdni tym bardziej coś może się stać, jeżeli przewozi się szklane rzeczy. Z tego powodu przed wyruszeniem w drogę, koniecznie należy odpowiednio szkło zapakować. Warto jednak wspomnieć, że jeżeli chodzi o przeprowadzkę, można sobie ułatwić życie i skorzystać z usług firmy transportowej, która na pewno doskonale zabezpieczy Twoje mienie i dostarczy na wskazane przez Ciebie miejsce.
Jednak jeżeli nie chcesz korzystać z pomocy, musisz podążać za kilkoma regułami.

szkło w kuchni

Jak zabezpieczyć szkło w transporcie?

Przede wszystkim należy określić, jaki gabaryt przedmiotów będzie pakowany. Na przykład duża, szklana waza lub lustro mogą zostać owinięte sporą ilością folii bąbelkowej. Mniejsze naczynia jednak będą wymagały innego podejścia. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w dobry karton. Dobrze jest pudło uprzednio wyłożyć folią bąbelkową. Następnie, trzeba każde naczynie osobno owinąć materiałem – mogą to być tekstylia, specjalny papier czy folia bąbelkowa. Ze względu na kształt naczyń, w pudle najpewniej będzie dużo luzu. W tym przypadku warto wolną przestrzeń wypełnić za pomocą specjalnych, styropianowych wypełniaczy. Każdy szklany przedmiot powinien mieć podobne zabezpieczenie – przede wszystkim musi być zapakowany w miękkie materiały, a także unieruchomiony. Właśnie dlatego umieszcza się te przedmioty w kartonie z wypełniaczem.

Jak zapakować szkło do przeprowadzki?

Przed pakowaniem powinno się zaopatrzyć się w dobre kartony. Warto wiedzieć, że prawdopodobnie im droższy będzie karton, tym bardziej będzie go cechowała odporność na rozrywanie. Rozmiar kartonu również ma znaczenie. Kiedy będzie on zbyt duży, to przedmioty w środku mogą się przesuwać podczas jazdy, natomiast kiedy kupi się pudło za małe – noszenie rzeczy z całej kuchni będzie wymagało kilku kursów. Przed transportem warto użyć taśmy klejącej do wzmocnienia kartonu. Pamiętaj też o oznaczeniach – wtedy łatwiej będzie się zorientować, w którym pudle są delikatne przedmioty.

Kategorie: Wpisy